• Nogometaši Rame golovima Budimira srušili lidera tablice NK Ljubuški

Nogometaši Rame golovima Budimira srušili lidera tablice NK Ljubuški

HNK Rama ugostila je momčad NK Ljubuški u sklopu 22. kola Druge lige FBIH – Jug. Utakmica je odigrana na stadionu “Luka” u Prozoru 21. travnja 2024. s početkom u 17 sati.
Već na početku utakmice Rama je pritiskala gostujućeg golmana koji je uz nekoliko odličnih obrana držao svoju mrežu netaknutom.
Unatoč dobroj igri nogometaša Rame tijekom prvog poluvremena u završnom dijelu primili su pogodak u jednoj zbunjujućoj situaciji kada je nastala gužva u petercu te je došlo do loše reakcije i golmana i obrane Rame.  Pogodak za goste postigao je Mario Puljić u 42. minuti. Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 0:1.
U drugo poluvrijeme Rama ulazi sa željom za izjednačenjem što je i ostvareno u 58. minuti. Ujedno je to bila prekretnica. Mario Budimir senzacionalno sam izbija ispred gostujućeg vratara te poentira za 1:1. Rama je svojom upornošću diktirala tempo igre. Smislena i organizirana igra dala je ponovno rezultat u 79. minuti iz jedne velike gužve u šesnaestercu gostiju bio najsnalažljiviji bio Mario Budimir te je efektno doveo Ramu vodstvo što je bio i konačni rezultat.
Utakmica je odigrana igrački na terenu fer i korektno uz solidnu pratnju publike unatoč pravoj zimskoj temperaturi
Nogometaši HNK Rama ovaj put odigrali su najbolju utakmicu u cijeloj sezoni do sada. Kada bi ovakva igra postala konstanta zasigurno bi u novoj sezoni mogli računati na sam vrh tablice. Pokazalo se da je timska igra najvažnija uz odigravanje zadane pozicije i pružanje podrške suigračima, a pobjeda je tada neizbježna.
Rama je danas imala sreće u dva navrata kada su gosti pogodili vratnicu. No, sreća prati odvažne. Nakon današnje utakmice Rama je zauzela deseto mjesto na tablici dok su Ljubušaci izgubili prvu poziciju.