• Nogometaši Rame slavili na domaćem terenu protiv susjeda iz Jablanice

Nogometaši Rame slavili na domaćem terenu protiv susjeda iz Jablanice

Na stadionu “Luka” u Prozoru odigrana je ligaška utakmica 17. kola Druge lige Federacije BiH – Jug između domaćina HNK Rama i FK Turbina iz Jablanice.

Početak utakmice bio je dosta blag. Rama je imala posjed, ali bez nekih posebno izglednih prilika. Kako je vrijeme odmicalo polako su se stvarale poluprilike, više slučajno, nego iz neke dobro uvježbane i osmišljene akcije.  Gosti su kaznili sve promašaje Rame u 38. minuti kada je pogodak postigao Zukić. S tim rezultatom se otišlo na odmor.

Odmah na startu drugog poluvremena kod igrača Rame se dogodila značajna promjena. Činilo se kao da su doživjeli neki terapijski šok te je igra postala sasvim drugačija nego u prvom dijelu. To je dovelo do preokreta rezultata i uvjerljive pobjdede. Na današnjoj utakmici posebno je bio raspoložen Josip Ivić koji je ušao s klupe i postigao čak tri pogotka, dok su još po jedan postigli Mario Budimir i Toni Dedić.

Svega nekoliko sekundi prije kraja Rama je vodila 5:1 no, gosti iz Jablanice iskoristili su jednu neopreznost obrane Ram i sa sučevim zviždukom ublažili poraz te je konačni rezultat HNK Rama 5:2 FK Turbina, Jablanica.

U sljedećem kolu HNK Rama gostuje u Čitluku u subotu 30. ožujka 2024. godine kada igra protiv Brotnja od 16 sati.