• Odlični igrači Rame trijumfirali protiv HMNK Rudnik

Odlični igrači Rame trijumfirali protiv HMNK Rudnik

HMNK Rama je danas ugostio HMNK Rudnik iz Mostara u sklopu Prve futsal lige FBiH grupa Jug. Iako je u početku djelovalo kako će ovo biti teška utakmica bez puno golova, gdje je na golu briljirao golman gostujuće ekipe Matej Blažević.

No, kapetan Stipo Babić je napokon otključao vrata Mostaraca u 11. minuti, nakon čega se utakmica potpuno otvorila. Igrači Rame nisu dugo bili u vodstvu, kada gosti u istoj minuti preko Medića dolaze do poravnanja rezultata. Iako su igrači Rame neumorno vršili pritisak i stvarali čiste prilike ipak su gosti bili spretniji te dolaze do vodstva u 13. minuti preko Vazgeča.

Također treba pohvaliti golmana gostujuće ekipe kada je sucima rekao da je igrao zadnji loptom što je rezultiralo kornerom za ekipu Rame što suci nisu bili vidjeli. Koju sekundu kasnije isto je postupio i igrač Rame Nermin Kahvedžić kada je vratio loptu protivničkoj momčadi nakon pogrešne procjene sudačkog dvojca, lijepo je vidjeti ovakve scene i sve pohvale na fairplayu za obje ekipe.

U nastavku prvog poluvremena obje ekipe su igrale gol za gol, pa su se redom u strijelce upisivali za Ramu Luka Budimir (17′), Nermin Kahdvedžić (18′ 19′), a za Rudnik Filip-Luka Medić (17′).

Na predah se otišlo s rezultatom 4:3 za HMNK Rama

Drugo poluvrijeme je donijelo još bolju igru Rame koja je dominirala većim dijelom utakmice, no golovi su teško dolazili što zbog izvrsnog gostujućeg vratara što zbog stativi i prečki koje su igrači Rame pogodili i prilikom izvođenja kaznenog udarca nakon što su gosti prikupili 6 akumuliranih prekršaja.

Prevaga u igri Rame je svakako odlični i iskusni trener/igrač Nermin Kahvedžić. Rama je živjela na tankom ledu kada je u zadnjim sekundama igrač gostiju imao gotovo stopostotnu priliku koja bi donijela izjednačenje. U strijelce za Ramu su se još upisali i Mario Budimir (22′ 23′), a točku na i je stavio Duje Nevistić sa zvukom sirene, što donosi konačni rezultat 7:5 za HMNK Rama.

Treba pohvaliti i ramsku publiku koja je došla u velikom broju podržati naše malonogometaše, a vjerujemo da su jedni od najboljih domaćina na što bi se pojedinci trebali ugledati. U idućem kolu HMNK Rama opet igra na domaćem terenu kada im dolazi ekipa Čapljine, te vas ovim putem pozivamo da nastavite biti podrška kao i dosad. Iako HMNK Rama igra debitantsku sezonu već sada pokazuju gard pobjednika i da su spremni na veće stvari u budućnosti.

Snimku cijele utakmice možete pogledati OVDJE.