• Ozlijeđeni Duvnjak ušao u igru i povukao Hrvatsku prema pobjedi

Ozlijeđeni Duvnjak ušao u igru i povukao Hrvatsku prema pobjedi

Hrvatski rukometaši izborili su i treću pobjedu na Svjetskom prvenstvu u Francuskoj. U 3. kolu skupine C Babićevi izabranici pobijedili su Bjelorusiju sa 31:25 (18:15).

Hrvatska do pobjede nije mogla bez Domagoja Duvnjaka koji je osjetio bolove u koljenu, pa ga izbornik Babić u prvom poluvremenu nije uvodio u igru.
U nastavku, kada je bilo najpotrebnije, kapetan je povukao i odveo Hrvatsku do pobjede.

Hrvatsku je do pobjede predvodio Luka Cindrić sa osam golova, koji je igrao sjajno pogotovo u prvom poluvremenu. Zlatko Horvat zabio je pet, a Domagoj Duvnjak četiri pogotka. Kod Bjelorusa Artja Karalek zabio je sedam, Denis Rutenka i Sergej Šilovič po pet pogodaka.

Naši su rukometaši dobro otvorili i niti jednom nisu dozvoli suparniku da se razmašu. Hrvatska je nakon uvodnih 2:2 ubacila u višu brzinu i stvorila prednost od tri-četiri pogotka razlike.

Sjajno prvo poluvrijeme odigrao je Luka Cindrić (8), a Štrlek i Horvat zabili su po tri pogotka. Na odmor smo otišli s tri gola prednosti – 18:15.

Kriza na početku nastavka trajala je do ulaska u igru Domagoja Duvnjaka. Hrvatska je tada iz minute u minutu povećavala prednost i na kraju smo pobijedili sa šest pogodaka razlike – 31:25.

U 46. minuti je zbog udarca laktom Šebetić dobio crveni karton.