• Prva domaća utakmica i prva pobjeda HMNK Rama

Prva domaća utakmica i prva pobjeda HMNK Rama

Nogometaši HMNK Rama odigrali su prvu prvenstvenu utakmicu na domaćem terenu i ostvarili pobjedu.

Od ove sezone prvi put se pojavljuje HMNK Rama koji se natječe u Prvoj malonogometnoj ligi F BiH – grupa Jug.  Prva utakmica je bila gostujuća u Konjicu gdje je odigrano nerješeno 3:3. Prva domaća utakmica odigrana je u subotu 11. studenoga 2023. godine u sklopu drugog kola protiv ekipe HFC Zrinjski iz Mostara.

Nogometaši Rame u utakmicu su ušli oprezno i čekali su svoju priliku. Što se dogodilo već u prvom dijelu prvog poluvremena kada je vodeći pogodak postigao Hrvoje Šimunović. Gosti iz Mostara su vršili presing, no dobra suradnja igrača Rame u obrani i intervencije golmana Ante Tadića čuvale su mrežu. Međutim, gosti su uspjeli probiti obranu i izjednačili su pogotkom Ivana Sušća te se na poluvrijeme otišlo rezultatom 1:1.

U drugom poluvremenu nastavljena je dobra igra obadvije ekipe te je brojna publika u Sportskoj dvorani mogla uživati u dobroj igri.  U dobroj ofanzivi drugi pogodak postigao je Duje Nevistić.  Redale su se prilike na obadvije strane. U toj borbi ipak je uspješnija bila Rama te je Hrvoje Šimunović postigao svoj drugi pogodak.

U samoj završnici golman Rame Ante Tadić se ozlijedio te je njegovo mjesto preuzeo Marko Jeličić koji je nastavio jednako dobro čuvati mrežu.

Bila je ovo dobra utakmica, na momente tvrda, no, publika je zasigurno uživala u lijepom nogometu i iskazala je veliku podršku svojoj ekipi HMNK Rama.