• Široko Brijeg deseti put prvak BiH: Tisuće ljudi u dvorani i oko nje slavi desetu titulu prvaka BiH

4000 gledatelja naguralo se u GSD Pecara u Širokom Brijegu i još par tisuća onih koji su na žalost morali ostati vani zbog ograničenog kapaciteta uz veliki video zid nešto su što će Pecara pamtiti. Vrhunska atmosfera koja se sasvim sigurno može nazvati spektakl, odlična navijačka koreografija,  gromko navijanje s tribina obilježili su zadnju finalnu utakmicu između Širokog i Sparsa. Široki Brijeg, Hercegovina ali i susjedni dalmatinski gradovi su očekivali ovaj finalni okršaj u kojem je Široki pobjedom nad Sparsom (82::69 ) osvojio svoju desetu titulu prvaka BiH  …

Prva četvrtina je donijela neizvjesnu košarku, nijedna ekipa se nije uspijevala rezultatski odvojiti, ali je Široki većim dijelom ovog perioda bio u vodstvu. Ipak, Sparsi su u finišu prve dionice preuzeli vodstvo i ovu četvrtinu riješili u svoju korist rezultatom 18:16.

Igralo se u Širokom u odličnom ritmu od samog početka, a Sparsi su dosta dobro stajali u prvoj i drugoj četvrtini.

Većim dijelom drugog perioda Sparsi su bili u prednosti, ali Široki nije dozvoljavao gostima da se “odlijepe”. Na poluvrijeme se otišlo vodstvom Sparsa od pola koša prednosti, 35:34, ali je nastavak donio poputno drugačiju situaciju na parketu.

Za prvih pet minuta igre u trećoj dionici Sparsi su postigli samo četiri poena, a kako je vrijeme odmicalo gosti su se doslovno raspadali na terenu. Široki je imao strašnu potporu prepune dvorane, tribine su grmjele. To je rezultiralo da je Široki nakon pet minuta igre u trećoj dionici koševima Drežnjaka došao do prve dvocifrene prednosti na utakmici (49:39), a iako su se Sparsi nakon toga koliko-toliko uspjeli vratiti ponovo su potpuno izgubili koncentraciju u finišu ove trećine.

Treća trećina je završena atraktivnim zakucavanjem Matea Drežnjaka za vodstvo Širokog od 60:47, a četvrta je donijela nastavak sjajne igra domaćih i loše Sparsa.

Tako je nakon minute i 40 sekundi igre u zadnjoj dionici Široki stigao do +20, pa se već tada mogla nagovijestiti pobjeda domaćih.

Sparsi nisu uspjeli ništa uraditi do kraja, a Široki su do pobjede svojim sjajnim partijama, posebno u drugom poluvremenu, odveli Drežnjak i Fenner. Ključna je bila treća dionica koju su domaći dobili 26:12.

Najefikasniji u pobjedi Širokog večeras je bio već pomenuti Mateo Drežnjak sa 21 poenom, dok je Fenner dodao 18. Dario Drežnjak je ubacio 17 poena.

Kod Sparsa su najefikasniji bili Durmo i Jovanović sa po 13 postignutih poena.

Treba istaći da je utakmica odigrana pred krcatim tribinama dvorane Pecara, u “paklenoj” atmosferi koju su priradili domaći navijači.

Na kraju treba spomenuti da je navijanje bilo krajnje korektno a pri dodijeli nagrada krcata dvorana zapljeskala je i ekipi Sparsa.