• Svjetsko prvenstvo u rukometu: Hrvatska 28:23 Saudijska Arabija

Svjetsko prvenstvo u rukometu: Hrvatska 28:23 Saudijska Arabija

Hrvatska rukometna reprezentacija pobjedom je krenula na Svjetskom prvenstvu u Francuskoj. U susretu 1. kola C skupine Babićevi izabranici pobijedili su Saudijsku Arabiju, koju vodi hrvatski trener Nenad Kljaić, sa 28:23.

U prvom poluvremenu Hrvatska se mnogo mučila sa Saudijcima. U 12. minuti imala je četiri pogotka razlike (6:2), a onda je uslijedio neočekivani pad u igri.
Nakon što Horvat nije iskoristio sedmerac suparnici su se još više trgnuli. Počeli su smanjivati prednost, a pred kraj utakmice su čak i poveli. No, Šebetić i Cindrić pobrinuli su se da Hrvatska ipak na odmor ode s golom prednosti (12:11).

U nastavku je Hrvatska ubacila u višu brzinu i već na početku napravila osjetnu prednost koju je zadržala do kraja utakmice.

Najbolji u hrvatskoj reprezentaciji bili su Cindrić (6), Duvnjak (5), Mihić i Štrlek (4), a kod Saudijaca Alsalem (5) i Aljanabi (4). U skupini C igrane su i ostale dvije utakmice, Njemačka je pobijedila Mađarsku 27:23, a Čile je iznenadilo Bjelorusiju sa 32:28.