U završnoj fazi je provođenje natječajne procedure za prijem policijskih službenika u Upravu policije MUP HNŽ-a
U nedavnom članku pisali smo o informaciji Policijske postaje Prozor-Rama za proteklu godinu koja je iznesena na sjednici Općinskog vijeća Prozor-Rama koje je održana … U toj informaciji navedeno je da trenutno u Policijskoj postaji u Prozoru nedostaje 16 djelatnika.
Budući da je u tijeku gradnja nove zgrade policijske postaje poslali smo upit Ministarstvu unutarnjih poslova HNŽ-a o tijeku radova te o popunjavanju kadrovima. Tada smo naveli da ćemo po prijemu odgovora obavijestiti javnost.
Kako napreduju radovi na novoj zgradi Policijske postaje u Prozoru i kada se očekuje završetak radova?
Radovi vezani za prvu fazu koja obuhvaća grube radove tj. zidanje, krovnu konstrukcija te otvore je završena. Ugovor za drugu fazu radova je potpisan te radovi kreću u skorije vrijeme. Tom fazom obuhvaćeno je unutarnje uređenje objekta. Iza druge faze planirat će se treća (planirana 2026.godine) koja bi trebala obuhvatiti fasadu tevanjsko uređenje oko objekta.
U Policijskoj postaji Prozor trenutno nedostaje 16 policajaca. Hoće li i kada biti popunjavanja novim kadrovima ova postaja?
U završnoj fazi je provođenje natječajne procedure za prijem policijskih službenika u Upravu policije MUP HNŽ-K. Nakon okončane natječajne procedure i završene temeljne obuke za policijske službenike, očekuje se prijem novih policijskih službenika u organizacijske jedinice Uprave policije MUP HNŽ-K.
Dostavljene informacije potpisuje:
Ilijana Miloš, viši inspektor
Ured komesara policije MUP-a HNŽ-K
Odsjek za odnose s javnošću