• Vatreni sredili i Island! A sad na Dance za četvrtfinale SP-a

Vatreni sredili i Island! A sad na Dance za četvrtfinale SP-a

Hrvatska je pobijedila Island 2-1 golovima Badelja i Perišića i potvrdila prvo mjesto u skupini. Vatreni se vraćaju u Nižnji Novgorod gdje će u nedjelju u 20 sati igrati osminu finala Svjetskog prvenstva protiv Danske.

Tri od tri, to na Svjetskom prvenstvu imaju samo Urugvaj i Hrvatska! Tri utakmice, tri čiste pobjede. Vatreni su pokazali da Hrvati igraju pošteno, ako ste gledali sramotu i bruku Danaca i Francuza, znat ćete o čemu pričamo.

Iako je Zlatko Dalić ušao u utakmicu s devet novih igrača u odnosu na susret protiv Argentine, na terenu je od prve minute bio kapetan Luka Modrić, a Hrvatska je pokazala da ima i igrače s klupe koji u bilo kojem trenutku mogu uskočiti i odraditi posao.

Iceland – Croatia Rezultati uživo

Prije svega, to je pokazao sjajni Lovre Kalinić koji je čudesnim obranama spašavao Hrvatsku u prvom poluvremenu. Island je bio dosta bolji u prvih 45 minuta, mi smo bili bez udarca u okvir, ali imali smo Kalinića. U nastavku je to bilo bolje, a Milan Badelj je sjajnim golom doveo Vatrene u vodstvo. Pivarić mu je asistirao, a Badelj je zabio iz voleja, pogodivši od trave za 1-0.

Marko Pjaca se ozlijedio, Dalić je uveo Dejana Lovrena, a nedugo nakon toga Lovren je skrivio penal, nepotrebno igrajući rukom. Mateu Lahoz nije dvojio ni sekunde i Sigurdsson je pogodio za 1-1. No Hrvatsku je do pobjede odveo Ivan Perišić golom u 90. minuti utakmice. Hrvatska je potvrdila prvo mjesto, sad se vraća u Nižnji, a dalje idu i Argentinci koji su teškom mukom dobili Nigeriju 2-1.

/Izvor: 24sata.hr/