• HNK Rama u finalu Kupa!

HNK Rama u finalu Kupa!

Nogometaši HNK Rama odigrali su polufinalnu utakmicu Kupa HNŽ-a protiv HNK Kruševo na domaćem terenu u subotu 5. kolovoza 2023. te su slavili pobjedom 3:2.
Odmah se zaigralo žestoko. Gosti su odmah počeli dobrim pritiskom i poveli u 7. minuti golom Mihovila Džebe koji se najbolje snašao u kaznenom prostoru nakon ubačaja iz kornera. Međutim, nogometaši Rame su odmah u slijedećoj minuti poravnali sjajnim golom Josipa Ivića.
Domaćini su poveli u 28. minuti odličnim udarcom  Marka Lovrića na asistenciju Ivana Juričića. Gosti su ubrzo izjednačili golom Dražena Glibe u 30. minuti.
S rezultatom 2:2 otišlo se na odmor.
Odmah na početku poluvremena gosti su napadali, no domaćini nisu ostajali dužni.
Na izvrsnu asistenciju kapetana Stipe Babića, Luka Budimir je u maniru pravog nogometnog španera “povaljao” protivničku obranu u 64. minuti i zabio za treći gol Rame. Publika je posebno lijepo pozdravila Lukine poteze i pogodak.
Nogometaši HNK Kruševo su neprestano napadali. U dva navrata pogodili su vratnice. Golman Rame Kaltak s nekoliko izvrsnih obrana sačuvao je mrezu od novih golova uz dobru suradnju s obranom
Konačni rezultat ove uzbudljive utakmice je HNKRama 3:2 HNK Kruševo.
Ovom pobjedom nogometaši Rame plasirali su se u finale Kupa te čekaju boljeg iz susreta između Brotnja i Međugorja.

Valja istaknuti da se među igračima osjeti dobra atmosfera. A to je i publika prepoznala.