• Niko Kovač pokorio Njemačku

Niko Kovač pokorio Njemačku

Bayern je u posljednjem kolu Bundeslige pred svojim navijačima razbio Eintracht s 5:1 i osvojio naslov prvaka Njemačke.

Njemački nogometni velikan Bayern, kojeg vodi hrvatski stručnjak Niko Kovač, osvojio je naslov prvaka nakon što je u zadnjem kolu pobijedio Eintracht Frankfurt sa 5:1 i završio sezonu s dva boda više od Borussije Dortmund.

Bila je to velika pobjeda za hrvatskog stručnjaka koji je sezonu punu problema i stresova okončao na impresivan način dočekavši ovacije prepune Allianz Arene. Kovaču je to bio drugi trofej na klupi Bayerna nakon što je osvojio Superkup početkom sezone pobjedom 5:0 upravo protiv Eintrachta, a već 25. svibnja ga očekuje i finale Kupa protiv RB Leipziga. Uoči zadnjeg kola Bayern je imao dva boda više od Borussije Dortmund i trebao mu je bod protiv Eintrachta za sedmi uzastopni naslov. Borussija je pak u zadnjem kolu gostovala kod imenjaka iz Moenchengladbacha i igrala joj je samo pobjeda i poraz Bayerna. Momčad Nike Kovača je sjajno otvorila susret i već nakon četiri minute je povela golom Kingsleya Comana. U minutama koje su uslijedile Bavarci su imali još nekoliko sjajnih prilika i sve su mogli riješiti u prvom dijelu, no Kevin Trapp je branio sjajno zaustavivši udarce Roberta Lewandovskog, Thomasa Mullera i Sergea Gnabrya.