• Nogometaši HNK “Rama” ponovno podijelili bodove na domaćem terenu

Nogometaši HNK “Rama” ponovno podijelili bodove na domaćem terenu

Nogometaši HNK “Rama” odigrali prvenstvenu utakmicu na domaćem terenu protiv HNK Višići, Čapljina u nedjelju 23. listopada 2022. godine.

Na samom početku utakmice činilo se da će to biti prava golijada. Odmah u prvoj minuti Josip Ivića je za Ramu imao izvrsnu prigodu, no, vratar gostiju pokazao je svoje golmanske sposobnosti i vrškom prstiju skinuo je loptu da ne završi u mreži.

Kako je odmicalo prvo poluvrijeme prigode su se nizale. Ipak, od svih prilika s rezultatom 0:0 otišlo se na odmor.

U drugom poluvremenu nogometaši HNK Višići bili su malo ažurniji te su domaći igrači stvarali manje prigoda. No, zgoditak je visio u zraku. Međutim, domaćini nisu nikako dolazili do realizacije.  To se po onom starom nogometnom pravilu osvetilo te su gosti jednom jedna kotrljajućom loptom došli u vodstvo. Kako se utakmica približavala kraju to je sve žešće bilo na terenu.

U sudačkoj nadoknadi nogometaši HNK “Rama” uspjeli su odličnim golom Ivića izjednačiti. Na samom kraju malo je zaiskrilo, no, sve se ipak završilo u najboljem redu.

Za današnju utakmicu kao obilježje možemo izdvojiti izuzetno loše suđenje i brojne prilike HNK “Rama” koje nisu iskorištene.

Ostat će sporna činjenica kako je sudac svirao prekršaj za goste u sudaru dvojice suigrača gostiju, a “Rama” je postigla pogodak koji je sudac poništio.