• Seniori HKK “Rama” pobjedom otvorili novu sezonu

Seniori HKK “Rama” pobjedom otvorili novu sezonu

HKK “Rama” svladao je u prvoj utakmici nove ’22./’23. sezone, u seniorskoj ligi Košarkaškog saveza Herceg-Bosne, HKK “Tomislav” rezultatom 96:87.

Novoosnovani seniori nakon duge pauze publici su priredili pravu košarkašku poslasticu, a ona je uzvratila neizmjernom podrškom, naročito navijanjem mlađih selekcija HKK “Rama”.

Igrači kojima je “Rama” danas vratila seniorsku košarku u Ramu bili su: Ćališ Ante, Ćavar Patrik, Meštrović Marko, Anić Ivan, Žuljević Ante, Perković Vilim, Knježević Josip, Begić Petar, Tomić Ivica, Džolan Ivan, Petrović Ivano i Ćavar Ante, glavni trener je Ivica Vukoja, a pomoćni Mijo Knježević.

Utakmica je u prvoj četvrtini bila vrlo neizvjesna, na terenu su odlično izgledale obje ekipe, ipak na prvi kraći odmor se otišlo rezultatom 23:20. Duga četvrtina bila je više u znaku “Tomislava”. Osjetio se blagi pad kod ekipe “Rame”, koja se vratila tek krajem treće četvrtine s nekoliko izvrsnih asistencija i solo akcija. Iako se odlična igra može pripisati cijeloj ekipi, valja istaknuti igru Meštrovića, koji je većim dijelom bio zaslužan za trenutni rezultat. Bilo je ovo izvrsno za gledati, što je publika i nagradila bodrenjem. Ekipe na odmor odlaze sa 71:61.

Srce na terenu

“Rama” je u zadnjoj četvrtini ozbiljnije potonula i “Tomislav” je gotovo preokrenuo utakmicu, međutim u nevjerojatno napete zadnje dvije minute “Rama” okreće utakmicu u svoju korist i utakmica završava s 96:87.

“Nastavljamo s takmičenjem, ova prva utakmica je bila protiv Tomislava, oni su se ove godine malo pojačali i očekivali smo da će biti puno bolja ekipa od nas, ali na terenu nisu to pokazali. I mi smo imali neke greške, ali srce i sve smo ostavili na terenu i zasluženo pobijedili”, kazao je glavni trener Ivica Vukoja za Ramski Vjesnik.

“Seniori su se vratili u Ramu nakon sedam godina. To je jednostavno ljubav. Većinom smo tu domaći dečki, nadamo se da će nas u budući svi podržavati, a velika hvala i našim navijačima. Nadam se da se vidimo i sljedeći put”, kazao je Ante Ćališ za Ramski Vjesnik.