• Raspoložena Hrvatska pregazila Japan i upisala drugu pobjedu!

Raspoložena Hrvatska pregazila Japan i upisala drugu pobjedu!

Hrvatska je upisala i drugu pobjedu na Svjetskom prvenstvu. Očekivano smo pobijedili Japan sa 25:27, u utakmici u kojoj je izbornik Lino Červar odmarao Luku Cindrića, dok je Domagoj Duvnjak imao dobrano smanjenu minutažu. U kojem će smjeru ići ova utakmica vidjelo se u početnih deset minuta kada smo poveli 6:1. Recept je bio jasan – dobra obrana ili obrana Šege – brza kontra i pogodak. A Marin Šego je bio više nego dobar u prvih trideset minuta. Sakupio je devet obrana od čega dva zicera. Postigli smo i nekoliko dalekometnih pogodaka u trenutku kada su Japancu igrali u napadu sedam na šest pa su im vrata bila nečuvana. Možda su najlošiji sudionici utakmice bili švicarski suci koji su imali nekakav čudan kriterij. Japanci su napravili najmanje desetak probijanja u napadu, a oni bi im svaki drugi put priznali pogodak.

Mislili smo da dvorana neće biti puna jer je objektivno Japan slab suparnik, no hrvatski navijači nisu iznevjerili ni ovoga puta. – Prijatelj i ja kupili smo dva paketa ulaznica za petak i nedjelju. Bilo bi bolje da smo “uhvatili” utakmicu protiv Španjolaca, ali kako je to radni dna nismo mogli izostati s posla. Živimo tu blizu, pedesetak kilometara od Münchena. Inače, idemo redovno na nogometne utakmice Bayerna. Za ljude odavde je uvijek praznik kada igra Hrvatska, u bilo kojem sportu. Inače mogli su ipak staviti malo jeftinije ulaznice – 90 eura po danu nije malo – rekao je Marko koji radi u bolnici kao medicinski tehničar.

Hrvatski rukometaši oduševili potezom nakon utakmice! Ni Japanci im nisu ravni

“Ma kakvi Japanci, pogledajte kakvu smo mi svlačionicu ostavili”, pohvalili su se rukometaši, prenose 24sata. Foto: Facebook Ovaj trend započeli su japanski nogometaši na Svjetskom prvenstvu u Rusiji. Lijepo je vidjeti i da su se kauboji priključili i da iza sebe ne ostavljaju razbacane stvari.