SPORT :  Vikend u retrovizoru

U subotu, 13. listopada u Prozoru je u organizaciji Karate kluba Empi održan 9. Međunarodni karate turnir Rama open, na kojemu je nastupilo oko 400 natjecatelja iz 47 klubova.

Karate klub Rama je osvojio 4 medalje – dvije zlatne i dvije brončane. Najuspješniji klub je Perfekt iz Sarajeva, koji je osvojio 29 medalja.

U svečanoj ceremoniji otvaranja turnira okupljene na Rama openu su pozdravili predsjednik Uprave Karate kluba Empi Franjo Križanac i pomoćnik načelnika Općine Prozor Rama Josip Juričić, koji je ujedno otvorio turnir.

Karate klub Empi je uručio zlatne plakete za doprinos u razvoju karatea u Rami i BiH  načelniku Općine Prozor Rama Jozi Ivančeviću i Seadu Ćupini.

Mažoretkinje Rame su također svojim nastupom uljepšale svečanost otvaranja turnira.

Pokrovitelj turnira je Općina Prozor-Rama.

…….

HNK Rama je nastavio niz dobrih utakmica.

Na jučerašnjoj utakmicu u Prozoru protiv FK Turbina nogometaši Rame su ostvarili visoku pobjedu 6 :0  nakon koje su zauzeli 5. poziciju na ljestvici Druge lige F BiH.

Pioniri i predpioniri HNK Rama jučer (nedjelja)  su ugostili svoje vršnjake iz Čapljine. Obje utakmice su završile bez zgoditaka.

Kadeti HNK Rama svoju prvenstvenu utakmicu u Omladinskoj ligi igraju u srijedu, 17. 10. protiv NK Cim.

Utakmica će se odigrati na Gradskom stadionu u Prozoru u 14.30 h.

……………

Košarkaši HKK Rama  proteklog vikenda su ostvarili 3 pobjede i 1 poraz.

U subotu, 13.10.2018. predkadeti i kadeti HKK Rama su gostovali u LIvnu.

Predkadeti : KK Livno – HKK Rama 70-76
Kadeti : KK Livno – HKK Rama 41-77

U nedjelju, 14.10.2018. najmlađe selekcije HKK Rama su gostovale u Donjem Vakufu, predpioniri u sklopu 1. kola i minibasket selekcija u prijateljskom ogledu .

Najmlađa selekcija HKK Rama dječaci rođeni 2008/09/10 su odigrali odlično i na kraju slavili.

Predpioniri 2006/07 : KK Newer Stop – HKK Rama 58-53
Minibasket 2008/09/10 : KK Newer Stop – HKK Rama 7-28

Najbolji strijelac HKK Rame u ovom kolu je Patrik Ćavar s ubačenih 42 poena.